П`ятниця, 24.05.2019, 06:55

Кожухівська ЗОШ I-II ступенів

Історія школи

Село Кожухівка розташоване за 30 км від Києва. Тут від 1902 року в трьох кімнатах священика працювала церковнопарафіяльна школа. Саме з такої школи і починається історія нашої школи. Будинок священика був під солом’яним дахом. Навчанням дітей займався священик села Гнат Скрипка. Основним предметом був Закон Божий , на який відводили 4 години на тиждень. З 1928 року школа обслуговувала дітей із сіл Дранівка, Липовий Скиток, Забір’я,Малютянка.Усе літо діти пасли худобу, а взимку багато дітей сиділо в хаті , бо не було в що взутись. Заняття в школі розпочиналися тоді , коли випадав сніг, а закінчувались коли він танув.  З 1934 року організовано семирічну школу єдину для навколишніх сіл.

Школа в якій навчалися діти у 1930-1946 роках

Учителі читають лекції колгоспникам

З 1941 по 1945 рік школа не працювала. У 1945 році відкрилася середня школа , яку відвідало близько 600 учнів. У школу після війни прийшли діти, старшого віку які не навчалися в воєнний час, з сіл Кожухівка, Данилівна, Липовий Скиток,Калинівка, Дуброва, Багрин та Забір’я.

Директор школи Щербина Г.Д. з колективом учителів та учнями

Педагогічний колектив налічував 15 осіб. Складними були ті часи. Учителів не вистачало, обладнання і підручників не було. Школа працювала в трьох приміщеннях, за кожною партою сиділо по три – чотири учні, навчалися у дві зміни. Був час, коли уроки для учнів одного або кількох класів проводили в приміщенні Кожухівської сільської Ради. Класні кімнати опалювали дровами і торфом . Навчались учні при світлі гасових ламп.Діти писали олівцями на газетах, де були вільні місця. Потім почали робити чорнило з сажі або з соку бузини. Вчителька писала на дошці друковані тексти , а учні читали їх в голос . Учні ходили до школу в німецькому одязі та в батькових чоботах .Вчителі, хоча й жили бідно , але до школи ходили завжди охайно, берегли вихідний одяг. Директором школи була Галина Іванівна Костарчук. Вчителі виконували безліч громадських доручень: ходили молотити та скирдувати колгоспний хліб, насаджувати лісосмуги з учнями, збирати гусінь та яблука в колгоспному саду, копати картоплю, підписувати односельців на позики.У 1960 році Кожухівська середню школу реорганізовано у семирічну в  зв’язку із відкриттям середньої школи в селі Калинівка. З 1954 по 1962 рік школу очолював Гнат Денисович Щербина, а з 1962 по 1984 рік – Павло Михайлович Жинжа. У 1971 році розпочалась підготовка до будівництва нової школи. Громада села вирішила будувати її на місці недобудованого клубу.

Розрахована школа була на 320 учнів . Тягар будівництва виніс на своїх плечах Павло Михайлович Жинжа разом з педагогічним колективом школи та громад кістю села.  2 вересня 1972 року перед учнями відкрилися двері нової будівлі – просторої . двоповерхової, з навчальними кабінетами, спортивною залою, майстернею, гарною їдальнею.

З 1972 по 1989 рік при  Кожухівській восьмирічній ( а потім неповній середній школі ) функціонувала вечірня середня школа, в якій здобувала освіту молодь,  що працювала.В 1989 році вечірня школа була реорганізована в консультпункт при васильківській заочній середній школі.У 1972 році під керівництвом вчителя біології, Криворучко Ганни Іванівни посадили фруктовий сад, а навпроти школи – липовий парк. Дерева на пустирищі приймалисяпогано, тому діти доглядали дбайливо кожну рослину . Школа мала свою землю, де розмістили навчально - дослідні ділянки, на яких вирощували картоплю і овочі.

З 1984 року школу очолила Семенюк Галина Прохорівна, яка з 1977 року у цій школі працювала вчителем початкових класів ( закінчила Вінницький Педагогічний інститут, факультет початкових класів), а після закінчення Київського педагогічного інституту викладає історію та правознавство у школі.

Значні зміни відбулися у навчально-виховному процесі в зв’язку з реформою загальноосвітньої професійної школи. Переглянуто зміст навчальних програм і підручників ,  забезпечено якісне викладання основних понять та ідей природничих та гуманітарних та гуманітарних дисциплін з життям.Повернуто увагу до діяльності батьківського комітету, підвищення педагогічного всеобучу батьків. На кожні батьківські збори учителі готували лекції з питань педагогіки і психології, оформляли папки – пересувки та інші матеріали для батьків.За допомогою базового птахорадгоспу с. Кожухівка реконструйовано бібліотеку, три класні кімнати, та музей. Значно поповнено матеріально – технічну базу школи .Придбано технічні засоби навчання, шафи – стінки, оновлено меблі, наочність. Шкільну майстерню обладнали верстатами для обробки металу і дерева . Спальня кімната ( для дітей – шести річок ) милувала око рядами дерев’яних ліжечок. Було закуплено 2 швейні машини для прведення уроків обслуговуючої праці.дальнню оснащали новими електроплитами, електротитаном,електром'ясорубкою, холодильниками. У 1985 році до школи було підведено парове отоплення.У 1985 році до школи було проведено від птахофабрики парове опалення, яке відключилиу 2000 році .

1986 рік… Чорнобиль… Це слово знає увесь світ. Чорнобиль – це мука і трагедія , подвиг і безсилля, наш нестерпний біль. Наша память багатьох майбутніх поколінь, які знову і знову повертатимуться до трагічних  квітневих днів 1986 року, коли ядерна смерть загрожувала всьому живому. Горе вигнало дітей з рідних домівок, дітей –чорнобильців.За короткий період будівельники з Вінничини, побудували недалеко від нашого села 320 школи та учні. Частина будинків для переселенців з Чорнобильської зони. На будівництві цього села приймали участь учителі школи та учні. Частина дітей з села Варовичі навчалися в Данилівській школі, а частина в Кожухівській школі. 144 учням нашої школи були видані посвідчення постраждалих внаслідок катастрофи на Чорнобильській атомній станції. У школі центром національно – патріотичного виховання став музей школи. Вісім років директор школи Семенюк Г.П. разом з гуртківцями збирала матеріали про історію села, школи, історію Святомихайлівської та Онуфріївської церков. За пошукову роботу «Диво рукотворне »  Святомихайлівської  церкви, група «Пошук» нагороджена путівками в Закарпаття, цінними подарунками, грамотами облдержадміністрації та Міністерства освіти та науки України. Оформлено два розділи музею «Історія рідного краю» та «Бабусина світлиця ». У школі працювали і пішли на заслужений відпочинок учителі- відмінники освіти : Пономаренко Параска Давидівна, Кожем’яченко Галина Олександрівна , Приходько Галина Мусіївна , Колісник Віра Панасівна, Несторенко Галина Петрівна, Жинжа Павло Михайлович , Прус Марія Семенівна , Бездітний Василь Федорович , Криворучко Ганна Іванівна, Вовк Павло Гаврилович, Кривобоченко Ольга Мефодіївна, Гончаренко Лариса Андріївна.

«  Травень 2019  »
Корисні посилання